Agata Kulczycka
Kim jesteś?
Jestem psychoterapeutką szkoły integratywnej, pedagogiem, doradcą rodzinnym i zawodowym oraz filologiem angielskim. Pracuję jako psychoterapeutka w ośrodku zdrowia Intramed w Lubsku oraz w Fundacji Składak. Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji. Współtworzę także Tandem Wsparcia dla osób doświadczonych przemocą seksualną w Kościele w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Jestem również wychowawcą i nauczycielem angielskiego w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku, a także współautorką trzech ebooków na portalu psychologiadziecka.org.
Dlaczego jesteś psychoterapeutką?
Jestem psychoterapeutką, ponieważ pokochałam prawdziwe Spotkania – takie, w których można być prawdziwym i przyjętym, w których mówi się i ciszą, i słowem. Uwierzyłam w leczące relacje – i nie żałuję! 🙂
Czym jest dla Ciebie psychoterapia?
Psychoterapia to towarzyszenie, „bycie z”, współodczuwanie. Psychoterapia to czas – dokładnie tyle, ile Ty sam potrzebujesz, żeby poskładać porozsypane życiowe puzzle. Psychoterapia to odkrywanie własnej sprawczości i odpowiedzialności. To spotkania, które leczą, brak tanich rad, rozmowa, milczenie. To droga do jawnego życia w zgodzie ze sobą.
Jak wygląda pierwsze spotkanie?
Na pierwszym spotkaniu pytam o powód zgłoszenia się na terapię. Nie trzeba mieć gotowej odpowiedzi – w razie czego szukamy jej wspólnie. Podczas pierwszego spotkania opowiadam też, jak pracuję i pozostawię wybór odnośnie tego, czy dana osoba chce podjąć terapię. Jeśli tak, po kilku wstępnych konsultacjach wspólnie określamy jej cel oraz związany z celem czas jej trwania.
Kto może przyjść na psychoterapię?
Na spotkanie zapraszam każdego, kto doświadcza cierpienia psychicznego, kto chce lepiej zrozumieć siebie, popracować nad jakością swoich relacji, nauczyć się obsługiwać własne emocje. Pracuję z osobami pełnoletnimi oraz nastolatkami od 16 r.ż.
Jak długo to trwa?
Wszystko zależy od celu, jaki wyznaczymy. Spodziewana długość trwania terapii ustalana jest w ciągu pierwszych trzech spotkań. Zazwyczaj jest to od kilku miesięcy do dwóch lat.
Jak często odbywają się spotkania?
Spotkania odbywają się raz w tygodniu, o stałej porze.
Ile to kosztuje?
Koszt jednej sesji terapeutycznej wynosi 100 zł. W razie trudności finansowych istnieje możliwość czasowego obniżenia ceny.
Jak się zapisać?
Proszę o maila na adres: agatakulczycka1@gmail.com
Istnieje możliwość terapii w formie on-line.
Tomasz Matyjaszczyk
Kim jesteś?
Od 16 lat jestem księdzem. Od wielu lat zaangażowanym w nową ewangelizację, od 7 lat jestem dyrektorem Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Duchu Świętym. W 2014 skończyłem Studium Psychoterapii prowadzone przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich
Dlaczego jesteś psychoterapeutą?
Przez lata widziałem, że ludzie decydujący się pod wpływem spotkania z Bogiem na radykalną przemianę życia często potrzebują czegoś jeszcze bardziej podstawowego niż ewangelizacja. Potrzebują czegoś, co pomoże im poukładać w sobie często trudne doświadczenia związane z ich przeszłością. Wtedy odkryłem psychoterapię.
Czym jest dla Ciebie psychoterapia?
To narzędzie bardzo pomocne w tym, żeby poukładać sobie własne życie, lepiej rozumieć siebie, swoje emocje, motywacje i zachowania, a przez to żyć pełniej, bardziej świadomie i w większej wolności.
Kto może przyjść na psychoterapię? Na jedno spotkanie może umówić się każdy. A dalej to już wyniknie ze spotkania.
Jak długo to trwa?
To bardzo zależy od rodzaju i skali problemu, który człowiek zauważa. Zasadniczo najczęściej od kilku miesięcy do 2 lat.
Jak często odbywają się spotkania? Standardowo spotkania odbywają się co tydzień i trwają 50 minut.
Ile to kosztuje?
Koszt jednej sesji terapeutycznej wynosi 100 zł. W razie trudności finansowych istnieje możliwość czasowego obniżenia ceny.
Jak się zapisać?
Proszę o maila na adres: tomaszmatyjaszczyk@gmail.com.
Joanna Kucharska
Kim jesteś?
Z wykształcenia jestem pedagogiem, doradcą zawodowym, oligofrenopedagogiem, terapeutką dzieci i młodzieży, a także certyfikowaną dietetyczką i psychodietetyczką w procesie kształcenia. Obecnie pracuję także w ośrodku dla dzieci z wadami słuchu i mowy, dlatego w przyszłości chciałabym prowadzić także konsultację (psycho)dietetyczne w Polskim Języku Migowym.
Dlaczego jesteś (psycho)dietetykiem?
Odkąd pamiętam lubię karmić ludzi i dużo przyjemności czerpię z troskliwego towarzyszenia osobom, które podejmują decyzję o zmianie swojego stylu życia na zdrowszy. Widzę jak dużo dobra w postaci lepszego samopoczucia, poczucia własnej wartości czy sprawstwa, mogą przynieść niewielkie kroki stawiane w odpowiednim kierunku.
Czym jest dla Ciebie psychodietetyka?
To szerokie spojrzenie na wszelkie głody, które kryją się w człowieku i propozycja drogi w której każdy może nauczyć się tego, jak je zaspokajać w sposób jak najbardziej dopasowany do siebie.
Kto może przyjść na konsultacje? Na konsultację dietetyczną może umówić się każdy, kto chce poprawić swój sposób odżywiania, poprawić swoje samopoczucie i wyniki badań, zredukować masę ciała lub zdrowo przybrać na wadze. Konsultacje psychodietetyczne są skierowane do osób, które pragną poprawić swoją relację z jedzeniem, wyjść z błędnego koła odchudzania i rygorystycznych diet.
Jak długo to trwa?
Pierwsza konsultacja dietetyczna w przypadku rozpisania jadłospisu jest dłuższa i trwa do 90 minut. Każde kolejne spotkanie i konsultacja psychodietetyczna trwają 50 minut.
Jak często odbywają się spotkania? Częstotliwość spotkań zależy od indywidualnych ustaleń.
Ile to kosztuje?
Pierwsza konsultacja dietetyczna z rozpisaniem jadłospisu: 160zł
Pierwsza konsultacja dietetyczna z zaleceniami żywieniowymi: 100zł
Kolejna konsultacja dietetyczna: 75zł
Konsultacja psychodietetyczna: 100zł
Jadłospis (kolejny): 75zł
PAKIETY:
2 konsultacje dietetyczne + jadłospis: 200zł
Konsultacja dietetyczna, konsultacja psychodietetyczna + jadłospis: 240zł
W razie trudności finansowych istnieje możliwość czasowego obniżenia ceny.
Jak się zapisać?
W celu ustalenia terminu proszę o maila na adres: troskliwadietetyka@gmail.com i/lub sms’a na numer 530 138 479.