Zaraz coś rypnie – rekolekcje w Skwierzynie

Zawiodłeś się na Kościele? Zraniono Cię w nim? Jesteś zgorszony?

Nie chcemy mówić Ci, że masz przestać się tak czuć, bo na własnym przykładzie znamy te doświadczenia. Mamy po dziurki w nosie twierdzeń, że „Kto odchodzi z Kościoła ze względu na ludzi, nigdy nie był z nim ze względu na Boga”. Wiemy, że można chcieć być blisko Boga, jednocześnie nie zgadzając się na grzechy Kościoła. Jeśli jednak chcesz posłuchać, jak my odnaleźliśmy w Kościele nadzieję – nową, nienaciąganą, często przeplataną trudem – wpadnij do Skwierzyny. Będziemy mówić o Bogu, który nie rezygnuje i jest wierny. O Bogu, który widzi, co dzieje się w sercu Twoim, ale i w sercu Kościoła. O Bogu, który nie zapomina i który znajduje sposoby żeby działać tam, gdzie wszyscy inni już się poddali.

PLAN DZIAŁANIA:
24-26.02.2022 ZRANIONE MARZENIA
18:00 Msza z kazaniem rekolekcyjnym (Kościół św. Mikołaja w Skwierzynie):
Po Mszach Świętych spotkanie w Domu Parafialnym (ul. Plebańska 1)25.02.2022 KONSEKWENCJE
18:00 Msza z kazaniem rekolekcyjnym (Kościół św. Mikołaja w Skwierzynie):
Po Mszach Świętych spotkanie w Domu Parafialnym (ul. Plebańska 1)26.02.2022 NADZIEJA
18:00 Msza z kazaniem rekolekcyjnym (Kościół św. Mikołaja w Skwierzynie):
Po Mszach Świętych spotkanie w Domu Parafialnym (ul. Plebańska 1)27.02.2022 JAK SIĘ W TYM ODNALEŹĆ?
Kościół św. Mikołaja – Msze Święte. – g.7.00; 8.30; 11.30; 13.00; 18.00
Kościół Zbawiciela – Msza Święta – g.10.00

Poza nauczaniami podczas rekolekcji będzie można skorzystać z sakramentu pokuty oraz z modlitwy wstawienniczej.

Osoby dotknięte przemocą w Kościele będą mogły również porozmawiać z wykwalifikowanymi psychoterapeutami ze szkoły integratywnej.

Czy w naszym Kościele zaraz coś rypnie? Sprawdźmy.

INFO O PROWADZĄCYCH
Rekolekcje prowadzone są przez Szkołę Ewangelizacji św. Andrzeja z Żar (www.syndawida.pl; FB: SESA Żary – Syn Dawida) oraz przez przedstawicieli Fundacji Składak (www.fundacjaskladak.pl; FB: Fundacja Składak). Podczas rekolekcji posługiwać będzie również Tandem Wsparcia – pomoc dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele.